Komodity

Služby

Preprava

Hnojivá

Články

Galéria

O nás

Partneri

SK HU
circle Produkty
circle Produkty
EpsoTop MIKROMIX-A mangán MIKROMIX-A Zinok MIKROMIX-A Meď MIKROMIX-A vinič-ovocie MIKROMIX-A obilie MIKROMIX-A zemiaky MIKROMIX-A kukurica PÉTIBÓR EXTRA KALCINOL KALCIDOL SuperHume (REOX)
Späť

PÉTIBÓR EXTRA

LISTOVÉ HNOJIVÁ GENEZIS PRE ORNÚ PÔDU

Pétibór Extra

Bór je jedným z najdôležitejších mikroživín. V prípade jeho nedostatku sa zastaví rast výhonkov a odumrú vegetačné vrcholy. Rastlina s nedostatkom bóru sa zle opeľuje, kvety často opadávajú a listy sú zdeformované.
Pétibór Extra je moderné hnojivo s obsahom bóru vyhotovené na základe najnovších výskumov, ktoré obsahuje bór ako živinu vo forme roztoku, organickej zlúčeniny. Je to výrobok na zvyšovanie úrody, ktorý spĺňa environmentálne očakávania.

Dá sa bezpečne aplikovať aj v rámci ekologického poľnohospodárstva. Poľnohospodárske experimenty s týmto výrobkom potvrdzujú, že vďaka jeho vysokej efektivite je veľmi účinný aj v malých dávkach. Obsahuje minimálne 10 % elementárneho bóru, čo zodpovedá 135 g/l bóru, čiže koncentrácii 772g kyseliny boritej/l. Jeho schopnosť odolávať mrazu je garantovaná do teploty -10 ºC.

genezis

Účinné látky, ktoré sa môžu separovať v prípade nižších teplôt, po opätovnom oteplení automaticky znova prejdú do roztoku. Táto vlastnosť zvyšuje bezpečnosť skladovania aj v priestoroch so slabou tepelnou izoláciou. Hnojivo je číra mierne žltkastá kvapalina bez zápachu a mierne pripomína zápach amoniaku. Koncentrovaný roztok má pH 6,9-7, ktoré sa pri aplikácii v závislosti od riedenia mení na 7,8-8 pH.
Podporuje oplodnenie kvetov. Zvyšuje obsah cukru v cukrovej repe a výťažnosť cukru (znižuje škodlivý obsah N a Na, zároveň zvyšuje obsah K bez zásahu hnojivom obsahujúcim draslík). Dobre ulpieva na listoch a dlho nezasychá, čím sa zvyšuje jeho efektivita.

Bór sa nachádza vo forme, ktorá je pre rastliny najviac prijateľná. Jeho používanie je efektívne aj v malých dávkach. Aplikácia spolu s prípravkami na ochranu rastlín zvyšuje jeho hospodárnosť. Prejavy nedostatku bóru je možné okamžite odstrániť počas vegetačného obdobia.
Obsah živín: 10 % (135 g/l) bór, účinná látka: bór-etanolamín


Obsah účinných látok %
Plodina Dávka Aplikácia

Cukrová repa

3,5 l/ha

od fázy 4-6 listov do konca august

Slnečnica

3,5 l/ha

od fázy 3-4 listov týždeň pred kvitnutím a po kvitnutí

Repka ozimná

3-5 l/ha

na jeseň na zvyšovanie zimnej otužilosti, na jar od predlžovacieho rastu do kvitnutia

Pšenica

2-4 l/ha

od rozvinutia vlajkového listu do konca klasenia

Kukurica

2-4 l/ha

Vo fáze 3 listov a potom jeden týždeň pred kvitnutím